SUKCESY

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

Jednym z wymiernych efektów pracy szkoły są osiągnięcia uczniów w konkursach, zawodach i olimpiadach  na różnych szczeblach rywalizacji.  W ostatnich kilku latach nie zabrakło sukcesów naszych uczniów w konkursach przedmiotowych, sportowych, artystycznych i innych - związanych z aktywnym funkcjonowaniem kół zainteresowań.

Do największych sukcesów naszych podopiecznych należy osiągnięcie Michała Włodarczyka, który w ubiegłym roku szkolnym został laureatem XX OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972- 1514. Od Cedyni do Orszy" - zajmując 4. miejsce w Polsce podczas finału odbywającego się w Warszawie. Tego samego roku Michał został podwójnym finalistą olimpiad przedmiotowych - z języka polskiego i z matematyki.

Dwa lata temu również byliśmy dumni z krajowego tytułu - Wojciech Derwisz został mistrzem żywego słowa w ogólnopolskim Małym Konkursie Recytatorskim w Starachowicach, uzyskując tytuł laureata i zdobywcy "Złotego Klucza do Tajemnic Wszechświata". Wcześniej Wojtek triumfował w eliminacjach powiatowych i wojewódzkich.   

W X edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego pt."Profilaktyka oczami młodzieży" uczniowie nasze szkoły zajęli najwyższe lokaty w kategorii "plakat": Wojtek Derwisz - I, Julka Kurlapska - II. To nie jedyny tegoroczny sukces plastyczny. Julia Kurlapska oraz Konrad Romanowski zostali laureatami wojewódzkimi konkursu plastycznego pn. "55 lat TVP Szczecin     w oczach dzieci".
21 listopada 2015r. w XXI Koszalińskim Konkursie Poezji i Piosenki Lwowskiej pierwsze miejsce na szczeblu regionalnym  zajął Jan Kricki. W drodze do finału Jaś wygrał przegląd powiatowy w Świdwinie.   

22 maja 2015r. podczas III etapu 47. Regionalnego Turnieju Recytatorskiego "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne" na Zamku w Świdwinie Konrada Firsiof i Wojciech Derwisz zdobyli tytuły laureatów przeglądu powiatowego, a wcześniej także szkolnego oraz miejsko-gminnego. Konrad Firsiof był również laureatem I miejsca eliminacji powiatowych 46. REGIONALNEGO TURNIEJU RECYTATORSKIEGO „PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE", a w marcu tego samego roku zdobył wyróżnienie w powiatowych eliminacjach Małego Konkursu Recytatorskiego.

Aleksander Tomal i Wiktoria Ciuła uzyskali w roku szkolnym 2014/2015 bardzo dobry wynik w międzynarodowym konkursie matematycznym "Kangur":  Olek zajął 2., a Wiktoria 4. miejsce w swoich kategoriach - w regionie koszalińskim.    

We wrześniu ub. roku drużyna szóstoklasistek ze Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego triumfowała w V edycji Gry Miejskiej im. Rudolfa Virchowa, powiatowej imprezie masowej, organizowanej przez miejscowy oddział PTTK. Reprezentujące naszą szkołę Marta Majewska, Wiktoria Bosek, Nikola Niewiadomska i Hania Wieczorek, zajęły  I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Ponadto od kilku lat nasi uczniowie spisują się doskonale, zajmując najwyższe lokaty w międzyszkolnym konkursie wiedzy "Czy znasz swój powiat?", organizowanym w ZSP w Brzeżnie.    

22 listopada 2014 r. w koszalińskim Domku Kata podczas regionalnego finału XX Koszalińskiego Konkursu Poezji i Piosenki Lwowskiej Kinga Laser    i Marysia Sobota wywalczyły wyróżnienia - jako jedyne nagrodzone reprezentantki Świdwina. Ponadto Kinga Laser zajęła I miejsce, Marysia Sobota - II, a Konrad Firsiof III - w XV Powiatowym Konkursie Poezji i Piosenki Lwowskiej, który odbył się 11 października br. w świdwińskim zamku.

Jesienią 2015 r. dziewczęta ze Szkolnego Koła Reporterskiego: Julia Siepka, Zuzia Halak, Wiktoria Kępa i Julia Kurlapska zwyciężyły w powiatowym konkursie filmowym "Na zdrowie!", tworząc imponującą i pouczającą animację poklatkową.   

Rok wcześniej film uczniów z klasy VIb zwyciężył w powiatowym, a następnie wojewódzkim konkursie filmowym o bezpieczeństwie, zorganizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji.   

Z kolei Bartosz Głasek został wyróżniony przez Wojewodę Zachodniopomorskiego w konkursie na prezentację multimedialną "Rasizm - Jestem Przeciw". Uroczystość podsumowująca konkurs oraz konferencja naukowa poświęcona tej tematyce odbyły się 18 listopada 2014r. w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie.    

W dniu 21 marca 2014 r. uczennica klasy I – Gabriela Greszata zdobyła III miejsce w grupie wiekowej  4-7 lat  w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Kolory tolerancji” zorganizowanym przez  Zakład Zintegrowanej Opieki Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.    

Uczennica klasy VIa Hanna Wieczorek jest laureatką 3 pierwszych edycji (2013, 2014, 2015r.) otwartego konkursu fotograficznego "Świdwin w Czterech Porach Roku", w którym udział biorą zarówno amatorzy, jak i utytułowani artyści fotograficy z regionu.    

Wśród sportowców ostatnich lat jednym z najbardziej utytułowanych uczniów był Bartosz Tatys, który w 2015 r. zdobył m. in. tytuł "najlepszego zawodnika" prestiżowych zawodów pływackich Memoriał im. Zbigniewa Książka, a mianowicie 1. miejsce stylem klasycznym, 1. miejsce stylem grzbietowym, 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej.  

Wielkie sukcesy święcili ostatnio także tenisiści stołowi: Dawid Zelek, Kacper Pyra i Jacek Robak, którzy w ub. roku zwyciężyli w drużynowo podczas Mistrzostw Województwa Szkół Podstawowych. Wybitne dokonania indywidualne były udziałem Damiana Szczerby, który regularnie przywoził medale i puchary z turniejów pingpongowych, odbywających się w naszym regionie.

 STYPENDYŚCI W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

 

OLEK TOMAL - finalista kuratoryjnego Konkursu Matematycznego w roku szkolnym 2016/2017