MIKOŁAJKI

Początek grudnia w naszej szkole to czas, kiedy organizowana jest barwna, radosna impreza pod nazwą „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”. Tym razem przebiegała pod hasłem: „Idzie Mikołaj” i odbyła się dokładnie 6 XII w dniu imienin Mikołaja. Była to już piętnasta edycja i cieszy nas, że jak co roku przyciągnęła do szkoły wielu rodziców, dziadków, przyjaciół szkoły i dzieci. Pięknie przystrojona aula, wszystkie pawilony oraz hol główny już przed godz. 16. zapełniły się kolorowymi, przebranymi w mikołajkowe i śnieżynkowe stroje, uśmiechniętymi postaciami. Zebrani w sali widowiskowej mogli obejrzeć wypełniony śpiewem i tańcem występ artystyczny w wykonaniu uczniów klas III, przygotowany pod nadzorem ich wychowawców. Na uwagę zasługiwał wystrój sceny przygotowany przez p. Jolantę Soboniak oraz piękne kostiumy młodych aktorów. Dużą atrakcją okazała się jak zwykle postać Mikołaja, z którym wszystkie maluchy chciały zrobić sobie zdjęcie. Nie mniej zachwytu budziły dwie Śnieżynki i orszak towarzyszący Mikołajowi. Prowadzący imprezę, p. Anna Łubniewicz i p. Robert Chaiński zaprosili wszystkie maluchy do wspólnej zabawy w auli. Tańce w barwnych korowodach prowadzone przez Śnieżynki trwały bardzo długo. W tym czasie nasi goście raczyli się ciepłymi bądź zimnymi napojami w zaaranżowanej kawiarence, a także smakowali pyszne domowe ciasta i sałatki, przyrządzone przez rodziców uczniów przy dźwiękach świątecznych piosenek. Przygotowany wspólnym wysiłkiem kiermasz świąteczny zachęcał do nabywania ręcznie zrobionych kartek bożonarodzeniowych, stroików, sianka oraz wielu ozdób, a także świątecznych pierniczków. Jak zwykle ogromnym powodzeniem cieszył się punkt z upominkami, losowanymi przez dzieci. Wielu milusińskich wróciło do domu z umalowaną twarzą.

Mamy nadzieję, że impreza dostarczyła dzieciom i ich rodzinom oraz przybyłym gościom wielu pozytywnych wrażeń. Cieszymy się z tak licznego udziału miejscowej społeczności w życiu szkoły. Wszystkim z głębi serca dziękujemy. Koordynatorem działań była w tym roku pani Mariola Odyniec.